Pozvánka: Příjďte se rozloučit s Karlem Gottem, křesťanem a vlastencem, účastí na jeho zádušní mši svaté


V sobotu, 12. října od 11 hodin, se uskuteční zádušní mše svatá za Karla Gotta ve Svatovítské katedrále v Praze. Celebrovat ji bude otec kardinál Dominik Duka, arcibiskup pražský a primas český, bude jen pro pozvané, ale i vy se můžete účastnit: mše svatá totiž bude přenášena z katedrály v přímém přenosu na velkoplošné obrazovky na III. Hradním nádvoří a/či Hradčanském náměstí.

Všichni jste tak srdečně zváni rozloučit se modlitbou s Karlem Gottem.

Karel Gott, nejméně na sklonku svého života, byl křesťan. Po prvním úspěšném souboji s rakovinou pravidelně docházel do kostela svatého Václava na pražském Smíchově. Rozjímat a modlit se před Pánem. Zádušní mše svatá za něho ve Svatovítské katedrále je podle jeho vlastního přání.

Modleme se prosím za spásu jeho duše a ochranu jeho rodiny, holčiček a manželky Ivany.

Děkujeme!

ms

Rodina zveřejnila parte Karla Gotta

Dnes 10:52

Rodina zesnulého zpěváka Karla Gotta ve středu zveřejnila parte. Zmiňuje v něm jak poslední rozloučení, které proběhne v pátek na Žofíně, tak zádušní mši, která se bude konat v sobotu v katedrále svatého Víta na Pražském hradě.

Parte Karla Gotta

Parte Karla Gotta Foto: karelgott.com

Za uctění zpěvákovy památky poděkovala manželka Ivana s dcerami i Gottovy dospělé dcery s rodinami.

Gott zemřel 1. října v rodinném kruhu po dlouhé těžké nemoci.

Rozloučení pro širokou veřejnost proběhne na Žofíně od pátečních 8 do 22 hodin. Lidé budou moci k rakvi položit květinové dary a zapsat se do kondolenční knihy.

Parte Karla Gotta

Parte Karla Gotta

Foto: karelgott.com

V sobotu bude kardinál Dominik Duka sloužit zádušní mši. Rakev bude vystavena na katafalku se státními poctami. Ceremoniálu se zúčastní příslušníci Hradní stráže a přístup do katedrály bude pouze na zvláštní pozvánku.

Veřejnost bude moci sledovat průběh mše na velkoplošné obrazovce na III. nádvoří Hradu, případně na Hradčanském náměstí.

Zdroj: https://www.novinky.cz/kultura/karel-gott/clanek/rodina-zverejnila-parte-karla-gotta-40299239?dop-ab-variant=4&seq-no=1&source=hp