Vyvarujte se estrogenu, který nevznikl funkcí Vašeho těla! Proč a jak? Odpověd najdete v článku


Když si uvědomíme, že poslední, co NWO marketéři pro nás chtějí, je zachování našeho zdraví a životů, pak po přečtení článku níže…

http://www.supertelo.cz/magazin/7-zpusobu-jak-snizit-estrogen

…vám bude jasné, co jste možná také zaznamenali v headlinech posledního týdne, v Praze určitě, jak nás zase lákají k pití vody z kohoutků!

Nejen že tím vzrostou výnosy zahraničních NWO firem obchodujících s naší vodou (!), má to však více důvodů. Neboli: NAPLŇTE SVÉ TĚLO (NEJEN) ESTROGENEM(!) – AŤ NÁM ULEHČÍTE NAŠI „PRÁCI“ S VAŠÍ LIKVIDACÍ!

Nevěříte? Pak posuďte sami.

http://www.supertelo.cz/magazin/7-zpusobu-jak-snizit-estrogen

 

7 způsobů, jak snížit estrogen

Ať už usilujete o nabírání svalové hmoty, nebo se snažíte zhubnout, důležitou roli vždy hraje množství estrogenu ve Vašem těle.

Estrogen, ženský pohlavní hormon, který může nadělat paseku jak u žen, tak u mužů a který se vyskytuje všude kolem nás. Kde všude se může vyskytovat a jak se ho zbavit? To se dozvíte v následujících 7 bodech.

 1. Zhubněte

  Nejjednodušší způsob, jak snížit hladinu estrogenu ve Vašem těle je ztráta podkožního tuku. Tukové buňky totiž obsahují molekuly estrogenu. Tudíž se nabízí jednoduchá rovnice. Více tuku = více estrogenu.

  Mnoho obézních lidí nedokáže zhubnout i když omezují přísun kalorií. Viníkem je hormonální nerovnováha. Viz bod č. 7. Například obézní muži mají vysokou hladinu estrogenu, čímž mají automaticky sníženou hladinu volného testosteronu.

  Tip: Jak tedy zhubnout? Pokud se Vám hubnutí nedaří, problém nejspíše bude vysoká hladina estrogenu. Řiďte se tedy ostatními body a zkvalitněte Váš jídelníček.

 2. Opatrně s pitnou vodou

  Již dlouho se ve fitness tvrdí, že nejlepší je pít čistou vodu z vodovodu. Jenže ona to není tak úplně pravda. I tato pitná voda, která je nám dodávána do našich domovů má své mouchy. Tato voda totiž obsahuje mnoho škodlivých látek, které oslabují Vaše zdraví.

  Již dlouho se tvrdí, že nejlepší je pít vodu z vodovodu. Jenže ona to není tak úplně pravda.

  Kohoutková voda může obsahovat pesticidy, těžké kovy, chlór a v neposlední řadě právě estrogeny. A co tedy vlastně pít? Kohoutkovou vodu ne a balená je zase v plastových lahvích (bod č. 5).

  Tip: Dlouho jsem si s touto otázkou lámal hlavu až jsem se nakonec k odpovědi dobral přes Adama Česlíka a jeho článek. Odpovědí je vodní filtr.

 3. Provádějte silový trénink

  Všichni berou silový trénink jako cestu pro rychlé budování nové svalové hmoty. Ovšem tento způsob tréninku má mnohem všestrannější využití. Díky silovému tréninku zvýšíte hladinu testosteronu, vyplavíte do těla růstový hormon a současně snížíte hladinu testosteronu.

  Pokud si tedy nyní říkáte, že chcete hubnout a tak jsou pro Vás lepší lehčí zátěže a vyšší počty opakování, pak jste na omylu. Pokud chcete efektivně pálit tuk, je silový trénink nezbytností. Viz článek.

  Doporučený článek:Lehké váhy a 1000 opakování spalují tuk: 3. největší fitness omyl

 4. Pozor na kosmetiku

  Víte co to jsou parabeny? Parabeny jsou skupina chemických látek, které se hojně využívají ve farmaceutickém průmyslu a v kosmetice jako konzervační činidla. Vyskytují se snad všude. Kosmetické krémy, šampóny, zubní pasty, popřípadě jako potravinářská aditiva.

  Parabeny, konzervační činidla, která dle studií mají vliv na estrogenní aktivitu.

  Mezi tyto nejčastěji používané látky patří například metylparaben, etylparaben, propylparaben či bytylparaben. Nejen, že tyto látky mohou vyvolávat silné alergické reakce, ale studie zjistily jejich vliv na estrogenní aktivitu.

  Tip: Přejděte raději na kvalitní a přírodní kosmetiku, která nebude obsahovat parabeny.

 5. Vyvarujte se plastů

  Tekutiny v plastových lahvích, pitná voda z plastové hadice, jídlo v krabičkách, plastové příbory, popřípadě plastové shakery. V dnešní době jsou plasty všude kolem nás. A co je na nich tak špatného? Především 2 věci.

  Plasty jsou v dnešní době všude kolem nás. Bohužel.

  • Ftaláty – Ftaláty se používají jako změkčovadla v průmyslové výrobě plastů. Do těla se tak mohou dostat velice jednoduše. Například vdechováním, sliznicí či potravou balenou v PVC. Negativní účinky ftalátů jsou: ohrožení funkce ledvin a jater, alergie, astma, snížení produkce testosteronu a spermií, atrofie varlat u mužů a narušení plodnosti u žen.
  • Xenoestrogen – Jedná se o chemickou látku, která svými biologickými účinky napodobuje ženský hormon estrogen. Xenoestrogeny mají chemickou strukturu, která jim dovoluje aktivovat či blokovat estrogenní receptory. Vyskytovat se mohou ve třech podobách. V přírodní podobě, jako jsou fytoestrogeny, v syntetické podobě jako pesticidy a také jako chemikálie tipu bisfenol a ftaláty.

  Tip: Stal se shaker běžnou součástí Vašeho života? Pak doporučuji pořídit si bezpečnější BPA free verzi.

 6. Zavrhněte sóju

  Mnoho lidí si myslí, že když zařazují do jídelníčku sóju a ostatní sójové produkty, dělají to nejlepší pro jejich zdraví. Bohužel dělají pravý opak. Sója způsobuje v těle mnoho problémů, které ohrožují zdraví každého z nich.

  Nahrazujete konzumaci masa a mléka sójou. Hledejte jiné rostlinné zdroje bílkovin, jako jsou např. ořechy a ořechová másla a mléka

  Sója obsahuje goitrogeny. To jsou v potravinách obsažené látky, které výrazně potlačují funkci štítné žlázy. A jak jistě víte, poškození funkce štítné žlázy vede k nadváze, únavě a například u žen k nepravidelné menstruaci.

  V tomto článku je ale sója zmíněna z jiného důvodu. Obsahuje totiž fytoestrogeny. Ty v těle napodobují skutečný estrogen. Fytoestrogeny jsou navíc podle některých studií úzce spojeny s rakovinou prsu.

 7. Vyrovnejte hormonální rovnováhu

  Pokud se bavíme o snížení estrogenu, je zcela zásadní pochopit, že se jedná o hormon, který se v lidském těle běžně vyskytuje. A tak je potřeba zaměřit se také na celkovou hormonální rovnováhu, která je pro správné fungování lidského těla zcela zásadní.

O tom co je to hormonální rovnováha, proč je pro lidské tělo tak důležitá a jak se postarat o její vyváženost se můžete dozvědět v samostatném článku, který je tomuto tématu věnovaný.

Zdroj: http://www.supertelo.cz/magazin/7-zpusobu-jak-snizit-estrogen