JEŠTĚ JE LIBO TELEVIZI?!


Na televizi se už hodně let nedívám, předně: je to neuvěřitelná ztráta času, navíc v posledních letech přes televizní signál vysílají televizní stanice do domácností černé modlitby, okultní zaříkávání (!), navíc už jen ty přihlouplé satanistické programy …nekonečné řady seriálů, které se vloudí do archetypu lidského chování. ( A o zavádějících televizních zprávách už ani nemluvě!)
Zkrátka: FUJTAJBL!
A tohle jste věděli?

 

——– Původní zpráva ——–

Předmět: Totální ztráta soukromí?
Datum: 2017-03-01
Odesílatel:
Adresát: <kancelar@sdeo.cz>
Totální ztráta soukromí? Tyto televize poslouchají, co se u vás doma děje, záznam posílají dál. Asi je máte i doma
Televize značky Samsung jsou ve světě velmi oblíbené a i Češi si oblíbili jejich řadu Smart TV. Ta má ale kromě řady technických vychytávek i jednu velkou nevýhodu, může totiž poslouchat, co se u vás doma děje. A záznamy hovorů z vašeho bytu následně zasílá dál.
Na problematiku ztráty soukromí upozornil jako první portál Daily Beast, který uvádí, že Samsung sice věc nekomentuje, veřejně se k ní ale přiznává. A to hned v manuálu k televizi, kde na tento problém sám upozorňuje.
„Vezměte na vědomí, že všechna vyřčená slova, včetně osobních informací a dalších citlivých údajů, budou uložena a odeslána třetí straně“. Podobná věta se nachází na mnoha návodech k používání televizí této značky. Sám Samsung tvrdí, že data neukládá ani nijak jinak nepoužívá, už ale nezodpovídá otázku, kdo je ona třetí strana, o které se hovoří.
Následně však vyšlo najevo, že onou třetí stranou je společnost Nuance Communications Inc., americká firma, která celosvětově zaměstnává přes 10 tisíc lidí. Specializuje se právě na komunikaci a telekomunikaci skrze moderní systémy včetně internetu a práci se slovy a s textem. Jak přesně ale data získaná z domácností používá už není jasné.
Server BBC upozornil, že záznam zvuku z místnosti je aktivní pouze tehdy, pokud uživatel televize používá funkci na rozpoznání hlasu. To je také zároveň způsob, jak nechtěného špeha ve vašem bytě vypnout. Stačí si v menu otevřít nastavení a v záložce funkcí Smart rozpoznání hlasu zablokovat.
Reklamy