Nezařazené

Vy se ptáte, my odpovídáme. Odpověď na dotazy čtenáře


https://petrabostlova.wordpress.com/2016/12/26/marianske-spolecenstvi-pokracuje-v-praci-jak-jsme-daleko-se-hned-dozvite-pravidelna-rekapitulace-sbirka-trva-dekujeme/

 

Přišlo jako dotaz na naše stránky http://zednarikekristu.wordpress.com, v rubrice: Položit dotaz

Váš dotaz: … pořád jste nezveřejnili, kdo je právním vlastníkem všeho movitého a nemovitého majetku, který jste koupili, dále kolik lidí se vejde do tzv. útulků a jak v nich bude zajištěno topení, voda a soc. zázemí? Co jste pořídili z půjček a s jakými měs. úroky? Dále mě zajímá, kdo z vašeho společenství pracuje za mzdu a jmenovitě, do jakého zaměstnání chodí slečna Bostlová?… Kdo za ty, co nepracují, hradí povinné pojištění? Z čeho hradíte náklady na bydlení v pražském bytě,

 

Zde jsou odpovědi:

  • Kdo je právním vlastníkem všeho movitého a nemovitého majetku, který jste koupili

Co jsme milostí Boží a na popud Panny Marie ve zjeveních pořídili v rámci příprav na poslední časy – prostory pro útulky a auta, dodávky a osobní auta, nechali jsme napsat na jednoho z našich členů modlitební skupiny, který je od začátku Pannou Marií pověřen správou všeho materiálního majetku Mariánského společenství (je to vše před zákonem v pořádku, platíme všechny potřebné daně atd.). Je to tím pádem logické. Je to řešení dočasné, veškerý majetek bude napsán na Mariánské společenství. Zkusíme jej zapsat jako o.p.s. – obecně prospěšnou společnost, je však možné, že budou takové tlaky, že nám jej ani nezapíší. I pro takový případ jsme připraveni – vzkřísíme jednu o.p.s., kterou mám založenu z minulosti a tu přejmenujeme na Mariánské společenství a změníme celkově strukturu i účel. Proč jsme to dosud neudělali? Čistě z časových důvodů. Je nás málo a úkolů hrozně moc. Navíc u přepsání i založení u soudu musím být já osobně, což je v současné době naprosto nemožné. Já musím být již několik měsíců celých 24 hodin před hlavním oltářem v Praze na Pankráci, když se jdu kupř. umýt, i na tu chvíli mě tu musí zastoupit modlitebník, a to jen na tu kratičkou chvilku. Takto to musí být až do Varování.

Co jste pořídili z půjček a s jakými měs. úroky?

Z dosavadních půjček jsme pořídili: podzemní protiatomový bunkr v Jažlovické ulici v Praze (kupní cena: přes půl milionu) a stodolu v Brtničce (kupní cena: přes 120 000 korun. Pozor, nejedná se o avizovaný obytný dům v Brtničce, ten pořizujeme nyní).  To byly celkem 3 půjčky u klasických bankovních domů. Dále máme 3 menší půjčky, také u klasických bankovních domů, s úroky: 6, necelých 5 a ostatní na 10%. (Tyto 3 menší půjčky jsme pořídili během září a října 2016, na provozní výdaje Mariánského společenství – hlavně opravu aut naší autoflotily posledního času a pořízení některých dodávek a osobních aut této autoflotily a příslušenství. Jmenovitě to, co v každé rekapitulaci výčtem jmenuji jako očekávané a podobné neočekávané výdaje. Tato mise je neúprosná: vzhledem k šíři činnosti týdně stojí 70 až 90 tisíc – a to poslední měsíce nemáme ani náhodou, někdy stojí i víc, bez ohledu na to, jestli finance a v této výši zrovna k dispozici máme či nikoli. Přitom nejde počkat. Tak jako v každé bitvě: zůstanete-li stát, v defenzívě – bitvu prohrajete. A tohle bitva je, a pořádná. Je třeba tak pořád postupovat vpřed. Jiná cesta není. To jsme si zkusili.) Proč když si lze půjčit výhodněji? Musíme reagovat velmi rychle, hned, jak Panna Maria zadá, co nakoupit. Jinak se nám stane, co minule s útulkem v Chlumu u Třeboně – vykoupili jej satanisti nebo v Oucmanicích – podnítili jiného kupce. Nevýhodou rychlé půjčky pak je, že úrok nemusí být tak výhodný (pozn. půjčky má na starosti Honzík), nelze zapomenout také, že si půjčujeme kromě jedné půjčky vždy na toho samého našeho výdělečného člena. Banky pak půjčují s vyšším úrokem. A tím přecházíme k další otázce…

Kdo z vašeho společenství pracuje za mzdu a jmenovitě, do jakého zaměstnání chodí slečna Bostlová?

Za mzdu od nás pracuje Honzík, chodí každý den do práce, v klasickou pracovní dobu i její délku. Je tedy enormně vytížen, protože odpoledne (často až do rána) a o víkendech jej čeká práce Mariánského společenství. Co se mě týče, v současné době se věnuji plně úkolům v Mariánském společenství, jakákoli výdělečná činnost je s nasazením v Mariánském společenství neslučitelná. (Už jen to, každý den se modlíme do 5 hodin do rána, ne všichni, modlitebníci se střídají, já jsem však v každé modlitební kampani, protože v ní musím být. Od rána mě pak už zase čekají úkoly v Mariánském společenství. Spím cca 3 až 4 hodiny denně, někdy méně. Přes den však musím být neustále ve střehu. Je to Boží milost, že to takto lze.)

Kdo za ty, co nepracují, hradí povinné pojištění?

Za Magdu rodiče, Věruška a Ivánek jsou v důchodu a za mě a Juru, který se plně věnuje rekonstrukcím útulků, platíme zdravotní pojištění sami. (Sociální není povinné, neplatíme ho.)

Z čeho hradíte náklady na bydlení v pražském bytě

Je to byt Věrušky, jedné z nás, na jídlo se podílíme, markantně nás zásobují Magdiny rodiče. Pro nás platí: jsme komunita, vše, co máme, je společné, u nás neplatí osobní vlastnictví, ani finanční, vše dáváme do společného, ať už to jsou úspory, co dostaneme od rodiny, cokoli, každý dává, co má. Nenecháváme si nic stranou, výlučně pro sebe. Bohu jsme dali naši vůli, naše životy, a to znamená: se vším všudy.

Kolik lidí se vejde do tzv. útulků a jak v nich bude zajištěno topení, voda a soc. zázemí?

Útulků je vícero typů, zatím nejméně dva. První typ (často rekonstrukce z garáží, př. Podlázky, Čejetičky, Dublovice atd., jsou na místech zbořených chrámů Panny Marie, zatím jich máme přes dvacet):  Zde budou, až začne veřejné pronásledování (nejen) křesťanů, pravidelně vysluhovány mše svaté, takže sem budou křesťané docházet na mši a bude zde poskytována jednorázová pomoc. Sem se však také mohou odebrat pronásledovaní lidé, bude to jakási „sběrna“, mohou zde najít útočiště při alarmu jakéhokoli druhu, dlouhodobě tu však nezůstanou. Rozvezeme je (- i proto pořizujeme tolik aut – osobních dodávek a osobních aut), v případě potřeby dlouhodobější pomoci, do útulku druhého typu (viz dále). Topení bude na tuhá paliva, kde bude třeba, voda bude dostupná v barelech, sociální zařízení – suchý záchod. Budou zde k dispozici deky, karimatky a teplé oblečení a vše, co bude třeba pro akutní pomoc. Druhý typ, př. Sopotnice, Brtnička, jedná se o domy se zahradou, vlastní vodou ze studny, topením na tuhá paliva, se sociálním zařízením. Sem budou převáženi lidé s potřebou dlouhodobější či dlouhodobé pomoci či nastálo, jak se domluvíme. To je zatím, co o tom víme. A kolik lidí se vejde do útulků? S navyšováním počtu útulků neskončíme, až Druhým příchodem Pána Ježíše. Kolik jich tedy nakonec bude, bude hodně záležet na finančních prostředcích, které budeme mít k dispozici. Vystavovat se budou postupně, tak, jak to děláme již téměř rok. Za uplynulý rok jich takových máme cca třicet, po celé České republice.

 

Snad jsem vám zodpověděla, co jste chtěl vědět. V případě dalších dotazů ráda Vám zodpovím na: kancelar@sdeo.cz (můžete se ptát i anonymně, pořídíte-li si k tomu e-mailovou adresu jen na tento účel, bez Vašeho jména. Dělají to tak ti, kteří se se mnou chtějí spojit, ale nechtějí prozradit svoji totožnost. Plně to respektuji.)

 

Pán Ježíš Vás a Vaši rodinu žehnej, ve Jménu Otce+ i Syna i Ducha Svatého, Amen.

 

Petra Bostlová, představená Mariánského společenství

 

Reklamy

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.

Reklamy
Prosinec 2016
Po Út St Čt So Ne
« lis   led »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
%d bloggers like this: