Antikrist v Praze, Satan v Bruselu, Satan v Praze

Už víme, co je Modla! Virus zika a templ Berchtold.


——– Původní zpráva ——–

Předmět: Strhněme modlitbami symbol satanismu nad Brnem
Datum: 2016-01-29
Odesílatel:
Adresát: <kancelar@sdeo.cz>

„Satanisté se obávají stržení sochy nad Brnem! http://miropiro.wz.cz/socha.htm

http://www.archiweb.cz/comments.php?action=show&id=46432&category=1

Jako koruna sedí na mohutné zástavbě měšťanských domů na rohu Hybešovy a Leitnerovy ulice málo známá socha. Její hlavu věnčí paprsky světla, v pravé ruce svírá plamen. Při pohledu ze země napadne chodce jediné přirovnání – je to socha Svobody. „Větší pitomost jsem nikdy neslyšela. Svého času po Brně kolovala fáma, že je to její přesná kopie, jenom desetkrát zmenšená. Každý, kdo se podívá aspoň trochu pozorněji, pozná, že ta socha vypadá úplně jinak. Lidi možná matou ty paprsky kolem hlavy, nebo si možná myslí, že když socha drží v ruce pochodeň, musí to být automaticky Svoboda. Ale to je hloupost,“ vysvětluje historička Milena Flodrová.
Zmenšený americký symbol to skutečně není. Socha představuje muže, stojícího na slunci. Je zahalený pouze bederní rouškou. Jedno ale mají společné – v obou případech jde o alegorie.
„Socha představuje Světlonoše, Lucifera. Na rozdíl od klasického křesťanského podání tady ale vystupuje jako pozitivní postava. Je to někdo, kdo osvětluje a přináší poznání. Jde o typickou módu devatenáctého století, podobně vznikaly třeba alegorie umění nebo průmyslu,“ vysvětluje Flodrová.
S tím souhlasí také religionista Miloš Majzlík. „To, že Lucifer stojí na slunci, je velmi starý symbol, který pochází ještě z dob před křesťanstvím a vyjadřuje sílu ducha a poznání,“ řekl Majzlík. Podle něho se autoři sochy vrací k pojetí ďábla, jak ho vyznávala středověká sekta Luciferiánů. „Věřili, že skutečného Boha svrhl z nebes falešný a padlý Bůh teď musí osvětlovat temnoty v podzemí. Křižáci sektu vyhladili koncem třináctého století,“ doplňuje Majzlík. Osazování střech i obyčejných domů uměleckými díly patřilo ke stavební tradici až do devatenáctého století.
„Dnes už se to ale nedělá. Architekty vůbec nenapadne, že by ve svém díle mohli nechat trochu prostoru volnému umění. Domům dnes chybí citový vstup do jinak přísné racionální konstrukce,“ povzdychl si děkan fakulty výtvarných umění Michal Gabriel.
Autor sochy není známý. „V devatenáctém století se toho dělalo tolik, že bychom to dneska mohli označit téměř za sériovou výrobu. Ale i přesto ta socha stojí za pohled. Je prostě krásná,“ uzavírá Flodrová.

A nyní co k tomu říká bratr Stropenführer (pozn. satanista Matěj Stropnický): „Vidím v tom zákeřný pokus poškodit Modlu. A Modla drží Strop. Pokud by byla poškozena, spadne nám nebe na hlavu. A to by byl náš konec.“

…“

 

Ze zednosatanistického oběžníku:

 

———- Původní zpráva ———-
Od: ilena@churchofsatan.org
Komu:
Datum: 29. 1. 2016
Předmět: Tak už to máme tady

 

„AVE SATANAS 666!

Tak už je to tady, máme to za hranicemi. Jsem unešená http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/393269-virus-zika-uz-je-v-nemecku-zaznamenali-hned-pet-pripadu.html

Do týdne v Čechách a budou se rodit krypli s malýma hlavičkama. Konec křesťanů už se jim tam nevejde Bible…

Ilena (pozn. Helena Illnerová)
sestra profesorka“

———- Původní zpráva ———-
Od: uriel@churchofsatan.org
Komu:
Datum: 29. 1. 2016
Předmět: ALARM!!! Znesvěcení Templu Berchtold

„AVE SATANAS 666!

V uplynulých dnech byl návštěvou Filipy znesvěcen Templ Berchtold včetně Dětského Pekla. Musíme přesvětit tuto sobotu pekelným ohněm a dětskou návštěvou.

Uriel
sestra zpěvačka“

SLÁVA BOHU NA VÝSOSTECH A NA ZEMI POKOJ LIDEM DOBRÉ VŮLE
Petra Bostlová
Reklamy

Komentáře

Komentáře nejsou povoleny.

Podpoříte naši vydavatelskou činnost?

Vážení čtenáři, doba pokročila a tak i naše Mariánské společenství musí reagovat na nastalou situaci. V rámci toho, jak jste si jistě v poslední době všimli, je rozšíření naší publikační činnosti.  Tak hodláme i nadále pokračovat a kvalitu a profesionalitu našich článků, které Vás informují o událostech, o kterých se většinou jinde nedozvíte, či ne z tohoto zorného úhlu pohledu, stále zvyšovat. Tomu odpovídá i čas, který je třeba do přípravy a vydávání článků investovat. Prosíme, podpořte i tuto naši činnost příspěvkem podle Vašeho uvážení a možností, nabízí se také příležitost ve Vaší bance zadat stálý platební příkaz na libovolnou sumu příspěvku, a tak se již více nestarat a přitom nám umožníte v publikační činnosti pokračovat a nadále se zlepšovat. Děkujeme Vám! Zachovejte nám i nadále přízeň, vždyť přece: PRAVDU NELZE UMLČET! Vaše Petra Bostlová. Čísla účtů:

Pro Českou republiku:
2200438778/2010

Pro Slovenskou republiku:
2200438778/8330

IBAN: CZ6520100000002200438778
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

Blogy 2013-2018

Reklamy
%d bloggers like this: